Kā mūsdienu cilvēkam plānot ēdienkarti? Un vai tā vispār ir jāplāno?

Uztura speciāliste

04.03.2014

Ikdienas plānošana:

1. Iepirkšanās ir jāplāno. Steiga, ierodoties veikalā, ar domu, ka kaut kas ir jāsameklē maltītei, ir viens no galvenajiem iemesliem, lai jūs grozā ieliktu neveselīgos produktus: dažādus pusfabrikātus, ātri pagatavojamus ēdienus burciņās un paciņās, saldumus un citus produktus, kas ir kalorijām bagāti, satur daudz taukvielu, sāli un dažādu piedevu.

2. Iepirkties ir vēlams brīvdienās. Tad ir vairāk laika doties uz tirgu, veikaliem, sagādāt piena produktus, dārzeņus, saknes, gaļu, un visus citus nepieciešamos produktus nākamajai nedēļai.

3. Atcerieties – dzeriet tīru ūdeni un siltas, nesaldinātas augļu tējas!

Plānojiet nākamās dienas maltītes: brokastis, pusdienas, vakariņas.

Brokastis ir jāēd, lai saņemtu dienai nepieciešamo enerģijas daudzumu un normalizētu cukura līmeni, kas pēc nakts miera ir zems. Ja jūsu rīts ir steidzīgs, tad paredziet, lai mājās būtu kāds jogurts, biezpiens, siers, piena produkti, pilngraudu maize vai pilngraudu brokastu pārslas. Ja steiga ir liela un brokastīm laika neatliek, tad maizīti vai jogurta trauciņu var droši paņemt līdzi.

Pusdienas darbā. Ideāli, ja darbā var uzsildīt no mājām līdzpaņemto ēdienu, bet, ja tādas iespējas nav, tad nāksies pusdienot ēdnīcā vai kafejnīcā. Laba izvēle, ēdot sabiedriskās ēdināšanas vietā, ir zupas. No otrajiem ēdieniem ieteicama ir nepanēta gaļa vai zivs, vārīti kartupeļi, rīsi, griķi, lēcas, pupiņas un veselīgas piedevas. Obligāti jāpievieno salāti: svaigi kāposti, bietes, burkāni, redīsi, lapu salāti ar vieglu aizdaru. Sēdoša darba darītājiem nevajadzētu aizrauties ar „veco klasiku” jeb trīs kursu maltīti: zupa, otrais un saldais. Pietiks ar pamatēdienu un salātiem.

Ko darīt, ja darba diena ir saspringta un nav laika paēst.

Mana atbilde – tā ir tikai atruna, un 15 minūtes pusdienām atradīsies pat ļoti aizņemtu cilvēku grafikā. Tomēr, ja ir zināms, ka laika pusdienot nebūs, tad ir iepriekšējā vakarā jānopērk jogurts, biezpiens, paniņas vai kāds auglis un jāpaēd uz vietas.

Plānotās vakariņas.

Pagatavot sautējumu, vieglu gaļas vai zivs ēdienu vai novārīt pastu aizņems nepilnu stundu. Ja pusdienojat darba vietā, tad ieteikums iesaku laikus sagatavot ēdienu līdzņemšanai, lai no rīta atliktu to tikai paņemt.

! Atceries! Ēdienreizes ir jāplāno atbilstoši fiziskajām aktivitātēm – sēdoša darba darītājam noteikti jāēd mazāk nekā fiziski aktīva darba veicējam!